Jdi na obsah Jdi na menu
 


Typy kolečkových bruslí

Fitness in-line brusle

Jedná se o nejrozšířenější typ pro rekreační, sportovní i výkonnostní bruslení. Užijete je jako začátečník i velmi pokročilý bruslař. Můžete očekávat měkkou pohodlnou botu, která noze poskytne dostatečný komfort na krátké i delší tratě. Velikost koleček budete moci volit od 78 do 90 mm. Myslete na to, že větší kolečka Vám umožní vyvinout výrazně větší rychlost!

Aggressive in-line brusle

Toto označení mají kolečkové brusle s poměrně malými kolečky (50 – 60 mm) a speciálním plastovým skeletem na povrchu. Zabruslíte si v nich nejlépe ve skate parku nebo na u-rampě, na Vaší oblíbené stezce se v nich ale moc neprojedete. Jejich konstrukce, zejména krátký rám a tvrdá kolečka, usnadňuje otáčení a odrazy při provádění nejrůznějších triků.

Speed in-line brusle

Závodní kolečkové brusle speciálně určené na rychlostní jízdu. Rozhodně nejsou vhodné pro začátečníky. In-line kolečka o velikosti i 100 mm umožňují dosahovat velmi vysoké rychlosti. Dlouhý rám pomáhá bruslím držet „stopu“. Na druhou stranu komplikuje ovladatelnost bruslí. Nízká bota také nezpevňuje kotník jako u klasických fitness in-line bruslí.

Off-road in-line brusle

Speciální kolečkové brusle určené i na jízdu mimo zpevněný terén, na tzv. nordic skating. Takové in-line brusle mají pouze dvě kolečka, za to ale pořádně veliká, a to s průměrem až 150 mm. Gumové pneumatiky pohltí veškeré terénní nerovnosti. Není neobvyklé k jízdě použít i hole. Do pohybu tak dostanete skutečně celé tělo!

Freestyle in-line brusle

Kolečkové brusle určené pro freestyle slalom (slalom s triky), tanec na bruslích.

In-line brusle pro hokej